Idzie grudzień,idą święta,ten magiczny czas. . . 12 2025 Grudzień, grudzień biały miesiąc,Co przychodzi mrozem w gości Drzewa stroi w mroźny puch,Choć nie widać już ziół,krzew Piernik,szopka,barszcz z uszkamiI zwierzęta zjedzą z nami Bombki,łańcuch i choinka Wszystkim nam już cieknie ślinka A gdyś głodny i w potrzebie,Pierwszą gwiazdkę znajdź na niebie I w
Wątek Kwiecień plecień 04 2025 - ekkore - wielkiezarcie. com Kwiecień plecień wciąż przeplata Trochę zimy, trochę lata A jak przystało na pierwszy dzień miesiąca:Prima aprilis po świecie chodzi, kto kogo kocha ten tego zwodzi Prima aprilis, uważaj, bo się pomylisz Zapraszam na kwietniowe spotkania przy kominku albo na tarasie Z gorącą kawą lub herbatą Albo z zimną
Grudzień magicznym miesiącem - Kawiarenka 12 24 Była sobie mała dziewczynka Często zostawała sama w domu, bo rodzice pracowali o różnych porach dnia Uczyli ją samodzielności, bo tego wymagała sytuacja Szybko stała się "doroślejsza" , niż jej rówieśnicy Ale kiedy nadchodził grudzień i czas świąt czekała na tę chwilę z wielkim utęsknieniem Wiedziała, że wtedy znów będzie
Wątek szczypior czy cebula - jaska2503 - wielkiezarcie. com Ogr oacute;dek mam od wielu lat i zawsze sadzę w nim cebulę (tzw dymkę), lecz-o dziwo!!!!- dopiero się zetknęłam z opinią, że jak obrywamy szczypior z młodej cebuli to będzie ona mniejsza Zawsze tak robiłam nie zwracając uwagi czy cebula jest mała czy duża jednak chciałabym korzystając z WŻ poznać
Magiczna Kawiarenka Pod Jemiołą w XIIu 2020 Już grudzień, a tak niedawno było lato Czas gna jak spłoszony koń i nie zamierza zwolnić Spróbujmy jednak ciut zwolnić, odpocząć od tej codziennej gonitwy i zanurzyć się w tajemnej MOCY kawiarnianej atmosfery - nabrać sił i ochoty na więcej życia i rozrywki, poszukać pocieszenia a czasami zwyczajnie pomilczeć i
Wątek Kawiarenka październik, piękna złota jesień - mania233 . . . Witam ,dziękuję że mogę otworzyć październik to dla mnie ważny dzień, 1 października 23 lata temu urodziłam córeczkę Ole, będzie mi miło witać was tutaj,polecam Was serdecznie i życzę miłego, spokojnego i pięknego dnia, wstawiam parę zdjęć z soboty z urodzin,wstaję na kawę oczywiście wszystko zrobione z mojej
Fasolka po kowbojsku - przepis - Anes - wielkiezarcie. com 1 Cebulę obrać i pokroić w cienkie krążki Boczek pokroić w drobną kostkę Kiełbasę pokroić w cienkie plasterki (lub p oacute;łplasterki) 2 Fasolę przełożyć do cedzaka Przepłukać pod bieżącą wodą Dobrze odsączyć 3 Na patelni podgrzać oliwę Smażyć cebulę,bekon i kiełbasę,p oacute;ki cebula nie nabierze złocistego koloru i
Wątek Żółciak siarkowy - avik - wielkiezarcie. com Po raz pierwszy udało mi się go nbsp; pozyskać, macie jakieś pomysły jak wykorzystać, wiem tylko o smażeniu kotlecik oacute;w, a może znacie jakiś przepis na marynowanie?
. . Jeszcze . . . - artykuł - Janek - wielkiezarcie. com Jeszcze Polska nie umarła,Póki zdrowe mamy gardła,Póki się na wszystko drzemy hellip; Wiemy, że żyjemy Za nic mamy przyszłość dzieci,Za nic matek, ojców krew Zostawimy kupę śmieci Niech wciąż brzmi nasz pusty śpiew Tutaj ojciec, rzecze nbsp;zadumany,Klnąc bez miary, jak gbur jaki,Patrząc w płaski ekran
Wątek różowe wina - paltoalto - wielkiezarcie. com Ale od lipca Poki co, to chyba ciezkie czerwone; Albo kieliszek wodki Albo grzaniec, albo grog, albo zakopianska malpeczka No w kazdym razie, na rozowe nie pora Nie opowiadaj, ze sie nie znam, bo w kraju wina zyje przeszlo trzydziesci lat, probowalam wszystkiego, rodzina mojego meza majetna w winnice, wprawdzie